Zaproszenie na Narodowe Święto Niepodległości!

11 listopad

Program uroczystości:

  • godz. 9.00 - Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Haczowie
  • złożenie kwiatów pod Pomnikiem Sługi Bożego Księdza Marcina Tomaki, w miejscu pamięci dla uhonorowania zamordowanych Haczowiaków w Miednoje w 1940 r.przy Szkole Podstawowej w Haczowiepod Pomnikiem Poległych w Haczowie)
  • Uroczysta Akademia w Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku w Haczowie przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej w Jabłonicy Polskiej.
Zapraszamy do udziału w uroczystościach! 

Spotkanie Rodziny Radia Maryja w Haczowie

DSC 0724

10 czerwca 1997 roku ziemia krośnieńska przeżywała wielkie święto związane z wizytą niezwykłego gościa, którym był Jan Paweł II. Ojciec Święty podczas Mszy św. sprawowanej na lotnisku w Krośnie dokonał kanonizacji pustelnika związanego z tymi terenami – św. Jana z Dukli, ale także ukoronował trzy wizerunki Matki Bożej: Obrazy z Jodłówki i z Wielkich Oczu oraz figurę Matki Bożej Bolesnej z Haczowa.

Na obchody 20. rocznicy tego wydarzenia parafia w Haczowie zaprosiła do siebie Rodzinę Radia Maryja na poniedziałkowe spotkanie. Kościół parafialny pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w poniedziałek 12 czerwca wypełnił się pielgrzymami oraz parafianami, zgromadzonymi, by dziękować Panu Bogu za dar koronacji liczącej sześć wieków Piety.

XX Rocznica Koronacji Figury Matki Bożej Bolesnej

baner-rocznica

W poniedziałek 12 czerwca 2017 roku przeżywać będziemy 20. Rocznicę Koronacji Figury Matki Bożej Bolesnej z Haczowa. W tym dniu w naszej parafii odbędzie się również Spotkanie Rodziny Radia Maryja.

PLAN TRANSMISJI

  • 17:30 Początek transmisji: powitanie gości, telewidzów i słuchaczy Radia Maryja; program słowno-muzyczny pt. "Orędzie Pani Fatimskiej" w wykonaniu dzieci z Ochronki św. Józefa w Haczowie
  • 18:00 Modlitwa Anioł Pański i spotkanie z uczestnikami
  • 18:20 Msza Święta i zakończenie transmisji
  • 21:30 "Rozmowy niedokończone" w Radio Maryja na temat kultu Matki Bożej Bolesnej w Haczowie

20 lat minęło...

122

Przed dwudziestu laty Haczów przeżywał uroczystości związane z koronacją i intronizacją Cudownej Figury Matki Bożej Bolesnej – Piety. 10 czerwca 1997 roku podczas mszy świętej na lotnisku w Krośnie Ojciec Święty Jana Paweł II pobłogosławił korony, które zostały nałożone na Pietę. 29 czerwca 1997 roku w Haczowie odbyły się główne uroczystości intronizacyjne, którym przewodniczył ks. kardynał Józef Glemp – prymas Polski.

Z okazji jubileuszu Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Haczowie przygotował w naszym kościele wystawę fotograficzną obrazującą przygotowania do koronacji, koronację, przygotowania do intronizacji oraz intronizację Figury Matki Bożej Bolesnej. Autorem zdjęć jest Andrzej Józefczyk.

GALERIA ZDJĘĆ

High Quality Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration FCT