VII NIEDZIELA ZWYKŁA
23 lutego 2020 r.

1. Dziś o godz. 15:15 Nieszpory do Matki Bożej Szkaplerznej.

2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do podjęcia abstynencji i do modlitwy za uzależnionych od alkoholu. Księga abstynencji znajduje się na ołtarzu św. Józefa.

3. Msza św. w dni powszednie o godz. 7:00 i 17:00.

4. Jutro w poniedziałek 24 lutego po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej na plebanii.

5. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

6. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczniemy czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy (jeden posiłek do syta i dwa lekkie). Powstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Natomiast post ilościowy obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-go. W Środę Popielcową Msze św. w naszej parafii z posypaniem głów popiołem o godz. 9:00 i 17:00. Zachęcamy do zabierania dla nieobecnych poświeconego popiołu jako znak łączności z całym Kościołem rozpoczynającym okres pokuty.

7. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

8. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o godz. 17:30. Za odprawienie Drogi Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

9. Za tydzień I Niedziela Wielkiego Postu. O godz. 14:30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej a o godz. 15:00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Po Gorzkich Żalach o 16:00 Msza św.

10. Za tydzień w niedzielę o godz. 17:00 początek katechez przedmałżeńskich dla narzeczonych. Spotkania w salce na plebanii.

11. Jutro od 14:30 w Ośrodku „Medmar” kompleksowe badanie wzroku.

12. W dniu 3 marca w godz. 14:00 – 18:00 w Ośrodku Zdrowia w Haczowie 96 odbędą się badania: USG Doppler tętnic szyjnych i kręgowych, tętnic i żył kończyn dolnych i górnych, USG Tarczycy, Prostaty, USG Stawów. Badania są płatne, cena jednego badania wynosi 60zł. Informacje i zapisy w przychodni. Tel: (13) 439-10-15

13. Za tydzień Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Przed kościołem będzie zbiórka na ekshumacje i identyfikacje Żołnierzy Wyklętych.

14. Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Haczowie zaprasza wszystkie Panie i (Panów również) na koncert kabaretowy w wykonaniu Kabaretu „WEŹRZESZ” w dniu 1 marca o godz. 17:00 w Domu Strażaka w Haczowie.

15. Spotkanie Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej odbędzie się w Błażowej w dniach 3-5 kwietnia. Zapisy u ks. Grzegorza do soboty. (Młodzież powyżej 15 lat).

16. Za tydzień po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka na rzecz Fundacji NIEZŁOMNI. Zbiórkę przeprowadzą wolontariusze fundacji wraz z harcerzami z Haczowa. Środki zostaną przeznaczone na identyfikację i ekshumacje Żołnierzy Wyklętych. Fundacja istnieje 6 lat i odnalazła 24 bohaterów, zorganizowała 21 uroczystych pogrzebów w tym płk. „Łupaszki”.

17. Przedszkole Niepubliczne „Ochronka św. Józefa” w Haczowie ogłasza zapisy na rok szkolny 2020/2021 w terminie 24 lutego do 6 marca. Kartę zapisu dziecka należy pobrać w Kancelarii Przedszkola.

Ofiary na ogrzewanie kościoła (30 zł) oraz wywóz śmieci z cmentarza (20 zł) prosimy wpłacać na konto:

Podkarpacki Bank Spółdzielczy oddział w Haczowie
77 8642 1070 2007 7000 0505 0001