Polska pod Krzyżem

POLSKA pod Krzyzem Baner

W sobotę 14 wrześnie, w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, odbędzie się ogólnopolska akcja "Polska pod Krzyżem", której centralne spotkanie będzie miało miejsce w Kruszynie koło Włocławka. Do modlitwy w ramach tego wydarzenia lub w łączności z nim zaproszeni są wierni z całej Polski.

"Polska pod Krzyżem" stanowić ma zachętę dla wszystkich Polaków do osobistego nawrócenia i powrotu do Pana Boga. Chcemy odnowić swoją wiarę u jej źródeł, pod krzyżem, tam, gdzie wszystko się zaczęło. Podczas spotkania przewidziana jest specjalna modlitwa, w której będzie można oddać Chrystusowi wszystkie swoje zranienia, również te, które dokonały się w Kościele.

Modlitwa taka zorganizowana zostanie w ponad 800 miejscach w całej Polsce a także w Australii, Kanadzie, Irlandii, Anglii, USA, Belgii, Holandii, Austrii, czy Kazachstanie. Do organizatorów dotarło również zgłoszenie z Jerozolimy czy Medjugorie. Organizatorzy proszą również m.in. o ofiarowanie postu i cierpienia w intencji duchowych owoców wydarzenia.

W naszej Parafii program tego dnia będzie następujący: Msza św. o godz. 18:00 w kościele, po Mszy św. Droga Krzyżowa w terenie (pójdziemy przez dzielnicę Górki w kierunku krzyża Jubileuszowego, pod krzyżem odmówimy cząstka różańca i zakończymy Apelem Jasnogórskim). Prosimy zabrać ciepłe ubranie oraz latarki, świece.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i świadectwa wiary.

High Quality Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration FCT