20 lat minęło...

122

Przed dwudziestu laty Haczów przeżywał uroczystości związane z koronacją i intronizacją Cudownej Figury Matki Bożej Bolesnej – Piety. 10 czerwca 1997 roku podczas mszy świętej na lotnisku w Krośnie Ojciec Święty Jana Paweł II pobłogosławił korony, które zostały nałożone na Pietę. 29 czerwca 1997 roku w Haczowie odbyły się główne uroczystości intronizacyjne, którym przewodniczył ks. kardynał Józef Glemp – prymas Polski.

Z okazji jubileuszu Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Haczowie przygotował w naszym kościele wystawę fotograficzną obrazującą przygotowania do koronacji, koronację, przygotowania do intronizacji oraz intronizację Figury Matki Bożej Bolesnej. Autorem zdjęć jest Andrzej Józefczyk.