Młodzież z Włoch w Haczowie

Logo ŚDm 2016

Od 20 do 25 lipca 2016 roku odbywają się w Polsce Dni w Diecezjach, które poprzedzają główne uroczystości Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Dla pielgrzymów jest to czas odkrywania Kościoła i kraju do którego przyjeżdżają stwarzający możliwość spotkania się z polskimi rodzinami i rówieśnikami, którzy chcą ich ugościć.  Dla gospodarzy to szansa udziału w święcie wiary i radości razem z młodzieżą ze wszystkich stron świata.

Z myślą o pielgrzymach przyjeżdżających na Światowe Dni Młodzieży, każda polska diecezja przyjęła nazwę biblijną. Te nazwy z jednej strony charakteryzują  lokalny Kościół i poszczególne części kraju, z drugiej: zapowiadają treści, którymi gospodarze chcą się podzielić ze swoimi gośćmi. Za każdą z nazw kryje się też doświadczenie Bożego Miłosierdzia, objawiającego się w widoczny sposób w ciągu wieków historii Polski – dlatego cały kraj został nazwany Polem Miłosierdzia – Campus Misericordiae. 

Szczególnym bogactwem Archidiecezji Przemyskiej są ludzie, ich wiara i życie - oraz gościnność, którą odzwierciedla staropolskie powiedzenie: „Gość w dom, Bóg w dom”. Inspirowani gościnnością jaką znajdujemy w Ewangelii, zapraszamy do przemyskiego Ein Karim, aby razem z Maryją i we wspólnocie młodych wyśpiewać „Magnificat” – radosny hymn uwielbienia za wielkie rzeczy, które uczynił Wszechmocny

Nasza parafia była jednym z miejsc, w których gościła młodzież z Włoch. Pielgrzymi odwiedzili nas w czwartek 21 lipca. Włoska grupa po zwiedzeniu haczowskiego sanktuarium oraz po obiadokolacji udała się do Krosna – jednego z lokalnych centrów ŚDM – aby przeżywać kolejne wydarzenia przygotowane na Dni w Diecezjach.

Zdjęcia z wizyty w Haczowie można zobaczyć tutaj

Logo Archidiecezji Przemyskiej na ŚDM 2016

 

High Quality Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration FCT