Odpust Parafialny w Haczowie

8 kopiowanie15 sierpnia 2014 r. obchodziliśmy odpust parafialny ku czci Patronki Parafii czczonej w tajemnicy Wniebowzięcia NMP.

Główna uroczystość odbyła się podczas sumy odpustowej o godz. 11:00. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Jan Seremak – kustosz Sanktuarium św. Michała Archanioła w Miejscu Piastowym. Kaznodzieja przypomniał, że Maryja przez wieki była dla nas znakiem wiary, miłości, nadziei. Była Znakiem w Starym Testamencie, była Znakiem w czasie dziejowych burz naszej Ojczyzny, jest Znakiem dla współczesnego Kościoła.

Starostami dożynkowymi byli parafianie Anna i Zygmunt Curzytek prowadzący gospodarstwo rolne, którzy przyszli z własnoręcznie upieczonym chlebem. Przedstawiciele poszczególnych rejonów parafii w strojach haczowskich przynieśli piękne wieńce dożynkowe, jako wyraz wdzięczności za tegoroczne zbiory. W nawie bocznej możemy zobaczyć również produkty rolne wytwarzane przez parafian – ogrodników Zbigniewa i Wojciecha Ekiertów. Wszyscy członkowie parafii swoją obecnością włączamy się w dziękczynienie za wszelkie dobro, którego doświadczamy na co dzień.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

High Quality Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration FCT