XIV Olimpiada o św. Janie z Dukli

Finał olimpijskich zmagań miał miejsce w Zespole Szkół nr 2 w Dukli, któremu patronuje św. Jan. Ciepły, wiosenny dzień 20 maja był dla 30 gimnazjalistów - uczestników finału olimpiady, dniem pełnym emocji. Kilka minut po godz. 9 młodych finalistów, ich opiekunów, katechetów i zaproszonych gości przywitał dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu ks. prałat Waldemar Janiga. Po krótkiej modlitwie i powołaniu jury rozpoczęła się część pisemna finału. Po jej zakończeniu olimpijczycy oraz towarzyszący im katecheci, opiekunowie oraz goście uczestniczyli we Mszy św. sprawowanej w Sanktuarium Ojców Bernardynów przez Metropolitę przemyskiego ks. abp. Józefa Michalika.

Po Mszy św. rozpoczęła się druga część finału. Z 30 finalistów test pisemny wyłonił najlepszą dziesiątkę i teraz ona miała się zmagać o punkty w części medialnej i ustnej. Finalistki (10 dziewcząt)  wykazały się solidną, często nadzwyczaj dokładną znajomością biografii i duchowości św. Jana z Dukli, treścią homilii św. Jana Pawła II i listów pasterskich ks. abp. Józefa Michalika poświęconych bohaterowi olimpiady. Należy z uznaniem podkreślić talent i pracę młodych ludzi. 
I stało się! Po pełnych emocji zmaganiach nastąpiło ogłoszenie wyników. Oto lista najlepszych z najlepszych:

1. Karolina Folcik (Publiczne Gimnazjum w Lubatowej), 79 pkt. 
2. Aleksandra Korzeń (Publiczne Gimnazjum w Lubatowej), 78 pkt.
3. Angelika Szafran (Gimnazjum w Haczowie), 73 pkt.

4. Natalia Kluz (Gimnazjum w Markowej), 68 pkt.
5. Karolina Sadowska (Gimnazjum w ZSP w Uhercach Miner.), 67 pkt. 
    Kinga Śliwińska (Publiczne Gimnazjum w Dubiecku), 67 pkt.
7. Ewa Hnat (Gimnazjum nr 1 w Sanoku), 60 pkt. 
8. Dominika Płatek (Gimnazjum w Leżajsku), 58 pkt. 
9. Alicja Połeć (Gimnazjum w Adamówce), 57 pkt. 
10. Weronika Szczepek (Gimnazjum w Brzozowie), 56 pkt.

Olimpiada zakończyła się wielkim sukcesem naszej uczennicy Angeliki Szafran, która zajęła III miejsce w całej Diecezji i wygrała Pielgrzymkę do Rzymu.

High Quality Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration FCT