Program rekolekcji Wielkopostnych:

Niedziela 11.03.2018 r.

7:30 Msza św. z nauką ogólną

9:30 Msza św. z nauka ogólną

11:00 Msza św. z nauką ogólną, po sumie nauka stanowa dla mężczyzn.

14:30 Droga Krzyżowa

15:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

16:00 Msza św. z nauką ogólną, po mszy św. nauka stanowa dla młodzieży

Poniedziałek 12.03.2018 r.

8:00 Msza św. z nauką dla chorych,

17:00 Msza św. z nauką ogólną, po Mszy św. Nauka stanowa dla kobiet

Wtorek 13.03.2018 r.

8:00 Msza św. z nauką ogólną

17:00 Msza św. z nauką ogólną i zakończenie rekolekcji z uroczystym błogosławieństwem.

Nabożeństwa Wielkopostne!

plakat ph

W środę rozpoczęliśmy w Kościele Wielki Post. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej Gorzkich Żali, które pomogą nam lepiej przeżyć ten czas refleksji, nawrócenia, a także przygotują nasze serca do Świąt Wielkanocnych.

Rozpoczynamy Wielki Post!

gify-środa-popielcowa-620x300

14 lutego (Środa Popielcowa) to dzień, który rozpoczyna w Kościele katolickim okres Wielkiego Postu czyli czterdziestodniowej pokuty. Ta uroczystość ma pobudzić katolików do podjęcia zdecydowanej drogi osobistej odnowy i nawrócenia.

W Środę Popielcową Kościół ropozyczna czterdziestodniowy post. Liczba 40 stanowi w Piśmie Świętym wyraz pewnej dłuższej całości, czasu przeznaczonego na jakieś konkretne zadanie człowieka lub zbawcze działanie Boga. W Wielkim Poście Kościół odczytuje i przeżywa nie tylko czterdzieści dni spędzonych przez Jezusa na pustyni na modlitwie i poście przed rozpoczęciem Jego publicznej misji, ale i trzy inne wielkie wydarzenia biblijne: czterdzieści dni powszechnego potopu, po których Bóg zawarł przymierze z Noem; czterdzieści lat pielgrzymowania Izraela po pustyni ku ziemi obiecanej; czterdzieści dni przebywania Mojżesza na Górze Synaj, gdzie otrzymał on od Jahwe Tablice Prawa.

Okresy i dni pokuty są w Kościele katolickim specjalnym czasem ćwiczeń duchowych, liturgii pokutnej, pielgrzymek o charakterze pokutnym, dobrowolnych wyrzeczeń, jak post i jałmużna, braterskiego dzielenia się z innymi, m.in. poprzez inicjowanie dzieł charytatywnych i misyjnych. Z liturgii znika radosne "Alleluja" i "Chwała na wysokości Bogu", a kolorem szat liturgicznych staje się fiolet. Istotą pozostaje przygotowanie wspólnoty wiernych do największego święta chrześcijan, jakim jest Wielkanoc.