Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Boże Ciało

W czwartek 31 maja, obchodzona będzie uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Bożego Ciała. Świadomość niezwykłego cudu przemiany konsekrowanego chleba i wina w rzeczywiste Ciało i Krew Chrystusa towarzyszyła wiernym od początku chrześcijaństwa, jednak trzeba było czekać aż dziesięć stuleci zanim zewnętrzne przejawy tego kultu powstały i zadomowiły się w Kościele katolickim.

Chrystus Zmartwychwstał!

Zmartwychwstanie

Święta Zmartwychwstania Jezusa, to czas zwycięstwa Chrystusa nad grzechem, śmiercią i szatanem. Niech Jego Łaska przenika Wasze serca, abyście Jego mocą mogli również w swoim życiu zwyciężać to co grzeszne, słabe i kruche. Głośmy więc wszystkim Radosną Nowinę: Chrystus Zmartwychwstał – Prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja! Na wspólne świętowanie w Waszych rodzinach wielu łask Bożych a przede wszystkim zdrowia i wszelkich darów Ducha Świętego.

Wasi duszpasterze: ks. Adam, ks. Prałat Kazimierz, ks. Grzegorz