Zaproszenie na Narodowe Święto Niepodległości!

11 listopad

Program uroczystości:

• godz. 9.00 - Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Haczowie
  • złożenie kwiatów pod Pomnikiem Sługi Bożego Księdza Marcina Tomaki, w miejscu pamięci dla uhonorowania zamordowanych Haczowiaków w Miednoje w 1940 r.przy Szkole Podstawowej w Haczowiepod Pomnikiem Poległych w Haczowie)
  • Uroczysta Akademia w Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku w Haczowie przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej w Jabłonicy Polskiej.
Zapraszamy do udziału w uroczystościach!

Spotkanie Rodziny Radia Maryja w Haczowie

DSC 0724

10 czerwca 1997 roku ziemia krośnieńska przeżywała wielkie święto związane z wizytą niezwykłego gościa, którym był Jan Paweł II. Ojciec Święty podczas Mszy św. sprawowanej na lotnisku w Krośnie dokonał kanonizacji pustelnika związanego z tymi terenami – św. Jana z Dukli, ale także ukoronował trzy wizerunki Matki Bożej: Obrazy z Jodłówki i z Wielkich Oczu oraz figurę Matki Bożej Bolesnej z Haczowa.

Na obchody 20. rocznicy tego wydarzenia parafia w Haczowie zaprosiła do siebie Rodzinę Radia Maryja na poniedziałkowe spotkanie. Kościół parafialny pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w poniedziałek 12 czerwca wypełnił się pielgrzymami oraz parafianami, zgromadzonymi, by dziękować Panu Bogu za dar koronacji liczącej sześć wieków Piety.

XX Rocznica Koronacji Figury Matki Bożej Bolesnej

baner-rocznica

W poniedziałek 12 czerwca 2017 roku przeżywać będziemy 20. Rocznicę Koronacji Figury Matki Bożej Bolesnej z Haczowa. W tym dniu w naszej parafii odbędzie się również Spotkanie Rodziny Radia Maryja.

PLAN TRANSMISJI

• 17:30 Początek transmisji: powitanie gości, telewidzów i słuchaczy Radia Maryja; program słowno-muzyczny pt. "Orędzie Pani Fatimskiej" w wykonaniu dzieci z Ochronki św. Józefa w Haczowie
  • 18:00 Modlitwa Anioł Pański i spotkanie z uczestnikami
  • 18:20 Msza Święta i zakończenie transmisji
  • 21:30 "Rozmowy niedokończone" w Radio Maryja na temat kultu Matki Bożej Bolesnej w Haczowie

20 lat minęło...

122

Przed dwudziestu laty Haczów przeżywał uroczystości związane z koronacją i intronizacją Cudownej Figury Matki Bożej Bolesnej – Piety. 10 czerwca 1997 roku podczas mszy świętej na lotnisku w Krośnie Ojciec Święty Jana Paweł II pobłogosławił korony, które zostały nałożone na Pietę. 29 czerwca 1997 roku w Haczowie odbyły się główne uroczystości intronizacyjne, którym przewodniczył ks. kardynał Józef Glemp – prymas Polski.

Z okazji jubileuszu Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Haczowie przygotował w naszym kościele wystawę fotograficzną obrazującą przygotowania do koronacji, koronację, przygotowania do intronizacji oraz intronizację Figury Matki Bożej Bolesnej. Autorem zdjęć jest Andrzej Józefczyk.